Na začiatok môžem s určitosťou povedať, že tento mini článok bude trošku odlišný ako ostatné na tejto inak veľmi príjemnej stránke. Vychádza to z toho, že ja osobne sa vyznám do ezoterických zákutí ako... No ako niekto kto sa nevyzná. Prečo teda niečo píšem. Má to trošku širší rozmer, ale ja uvediem len ten, že by som chcel niečo napísať pre ľudí, čo náhodne zavítajú na túto stránku a nie sú v tejto oblasti doma, tak ako ja, len niečo hľadajú. Táto oblasť a nazeranie na svet cez ezoteriku ich zaujíma, chýba, či len ich trápia otázky života, ktoré nevedia v danom období prekonať a chceli by nejaké odpovede. Lebo ľudia sme už raz takí, keď niečo nechápeme, trápi nás či inak „šikanuje“ život sám, hľadáme odpovede a ako to už chodí, ak nám nestačia odpovede logické, psychologické alebo „ľudové múdrosti“, hľadáme podvedome ďalej a niekedy nás to zavedie aj do nám neznámeho tajuplného sveta ezoteriky, mágie, či načúvaniu svojho vnútorného duchovného JA.

Ako som si všimol a iste aj vy, na „nete“ je veľké množstvo stránok s vecami medzi nebom a zemou. Keď pominieme, že niektoré majú katastrofálnu a nepríjemnú úroveň grafického spracovania, tak sú obsahovo tak rôznorodé, že jednému by sa hlava zatočila. Tu sa každý amatér (lama) ako ja musí riadiť pocitovo, čo sa mu dobre číta a aký má pocit z toho čo číta. Našiel som viacero pre mňa zaujímavých článkov na rôznych internetových zdrojoch to áno, ale musím povedať, že Anjelské krídla patria medzi moje obľúbené a sú od prvého „ťuku“ stránkou žiariacou pohodou a pocitom príjemnosti. Aj tie „ťuky“ sú intuitívne a myslím, že nikto sa nemusí zaoberať, čo kde nájde a všetko je krásne prehľadné, len otvoriť to čo ho práve zaujíma.

No a osôbka čo tomu všetkému dáva dušu je Pavlínka, ktorá píše veľmi zaujímavo, zrozumiteľne (čo ako som si všimol, ezoterika je niekedy hra na hádanky) a dáva tomu nádych seba a svojho pohľadu na túto väčšine z nás „lám“ neznámu duchovnú sféru. Veľmi si to cením, lebo podľa mňa nepoužíva len niečo naučené a odpozorované, ale dáva tam svoje myslenie, svoje pocity, svoje duchovno. Rád ju čítam. Teším sa keď niečo pribudne, keď si zas trošku zafilozofuje. Keď ma inšpiruje, aby som sa nad niečím zamyslel aj ja.

Keď som sa minulý rok prehrabával internetom, hľadal a čítal rôzne články, ktoré by mohli uspokojiť či ukľudniť moju dušu, moje myslenie, moje JA, dostal som sa aj na stránku od Pavlíny. Chcel som si dať spraviť karmalogický rozbor. Nepýtajte sa ma prečo, no proste som to chcel. Pred tým ako som jej napísal mail, či by bola taká milá a mohla by sa mi chvíľku venovať, som ešte mrkol na iné stránky, ktoré ma však úspešne odradili svojou očividnou komerčnosťou. Nechcem nikomu krivdiť, možno som len zle hľadal. Čo je karmalogický rozbor si prečítajte sami, ale som rád, že som si ho dal spraviť. Nedozviete sa tam kľúč - návod k svojmu životu (no možno ak dobre čítate, tak taký malý kľúčik tam je). Karmaloóg nie je vševedúci deduško (v tomto prípade čarodejka hehe) a niekedy nevie dať do súvisu úplne všetko čo sa vám stalo v živote s tým čo tam vidí. To je už úloha aj pre vás samých, aby ste sa zamysleli, otvorili oči, myseľ a srdce. Niečo v sebe pochopili, možno zmenili. Niečo prediskutovali ale hlavne si uvedomili, že svet je úžasné miesto, kde sa učíme a niekedy to môže aj bolieť, ale všetko má svoj zmysel a aj keď nám tá karma (či pre nás lamy osud) niekedy trošku priloží nôž k rebrám, sme si aj tak stále strojcom vlastného života a šťastia. Určité veci sa nám zdajú zlé, ale čo je zlé, láska – bolesť v srdci z lásky, zdravotné problémy, smrť. Nie. Nie je. Kto ma chce pochopiť, pochopí. Nebudem vysvetľovať prečo nie. Zmeňte svoj pohľad na svet, na veci čo sa dejú a oni sa diať nebudú. Nevravím, že máte byť necitliví. Buďte citliví, buďte empatickí, buďte smutní, ale tak, aby vám to neubližovalo.

Pavlínka je osôbka, čo vám podľa mňa pomôže, ak to budete chcieť. Otvorte si však srdce, myseľ, nebuďte nedočkaví, nehľadajte okamžité riešenie svojich strastí. Všetko je to vo vás. Každý ste iný a aj ona je človek (aj keď zlatý), nemôže vedieť ako reagujete na negatívne- nepríjemné okolnosti – veci z vášho života, ktoré by vám možno chcela povedať, či upozorniť na ich riešenie, alebo uvedomenie. Preto čítajte medzi riadkami a nebojte sa povedať aj niečo bližšie z vášho života, čo koniec koncov prospeje k celkovému efektu rozboru. Každý hľadáme v živote niečo iné. Možno pre vás nikdy nebude karmalogický rozbor to pravé, nemusí vás to uspokojiť a pre vás môže byť vhodná iná cesta.

Ja si s láskou spomeniem na Pavlínku aj za niečo iné ako karmalogický rozbor. Dala mi niečo, čo som nevedel že potrebujem a už vôbec, že to chcem. Posunula ma, možno postrčila na cestu, ktorou som kráčal od svojho narodenia, len som máličko zablúdil. Ďakujem.

Niekto by povedal, že žijeme v technickej dobe. Ja a iste nielen ja som si všimol, že čoraz viac ľudí tiahne k niečomu prírodnejšiemu, prirodzenejšiemu, duchovnejšiemu. Nevravím, že by sme všetci mali ísť do kláštorov, nebodaj podporovať rôzne cirkevné záležitosti a tak podobne. Možno by však nebolo na škodu skĺbiť prírodu, duchovno a rozvoj dokopy. Nebrať to ako striktne nezlučiteľné oblasti. Možno raz.

Ja už mám svoj ŠTÍT čo chráni, som MEČ v temnote, som PILIEROM a preto budem potrebnejším človekom aj pre ostatných, ktorí ma budú možno niekedy potrebovať. Človek slabý telom a duchom veľa nedokáže. A čo VY? Ako ste na tom?

Za seba ďakujem svetielku, ktoré mám rád tak po mojom.

Leon