Posvätné miesto v nás

Kedysi som si myslela, že za mnoho vecí v mojom živote môžu iní a že svet je voči mne nespravodlivý. A že len oni to môžu zmeniť tým, že sa mi ospravedlnia, že im ja možno odpustím ale nezabudnem... Hm... Bola som na tej "najlepšej" ceste ako si pritiahnuť do života ďalšie fackovacie lekcie.  V tom čase som si ešte nedokázala a možno nechcela spomenúť, že (ne)MOC tvoriť je vo mne, v mojich rukách, v mojej hlave a mojich životných skúsenostiach. 
" Otvor srdce a rozhliadni sa okolo seba. Uvidíš, že si všetkým a vo všetkom. Spoznáš vlastnú rozmanitosť  reality."

Pavlína

Ho´oponopono

Možno ste už počuli o Havajskej technike s týmto zaujímavým názvom. Havajčania svoje súostrovie nazývajú zemou lásky - zemou ALOHY, čo znamená: "Vidím v tebe to božské a vidím božské aj v sebe." 
Prekrásna myšlienka, ktorá veľmi úzko rezonuje so súčasným ponímaním kvantovej reality. 
Ho´oponopono je duchovno spirituálna technika ktorá nám pomáha očistiť naše energeticko - informačné pole (svetelné pole) od starých vzorcov, nefunkčných paradigmatov a návykov, ktoré nám bránia žiť svoj život v súlade s vnútorným nastavením. 
Je známa hlavne vďaka doktorovi Ihaleakalovi Hew Lenovi, ktorému sa pomocou tejto metódy podarilo "vyliečiť" psychicky chorých väzňov. Aspoň oni to teda tvrdia, hoci samotný I.H. Len si myslí, že o liečenie nešlo, šlo o prácu na ňom samotnom. V USA  vraj ho´oponopono patrí k uznávaným terapiám a existuje k tomu vyše päťdesiat štúdií. 
Pointou je ODPUSTENIE. Po mojich skúsenostiach s touto technikou si dovolím tvrdiť, že je to tak. Ako povedal Mahátma Gándhí: "Slabý nemôže nikdy odpustiť. Odpustenie je výsadou silných." 
Som rada, že moja cesta viedla od slabosti k sile...


"Skúsenosť nie je to, čo sa vám stane. Skúsenosť je to, čo spravíte s tým, čo sa vám stalo."

Aldous Huxley

Odpustenie, súcit, láska a vďačnosť

Každý z nás v sebe nesieme nejaké skúsenosti, zážitky, prevzaté vzorce, bôle, žiaľe a zranenia. Usádza sa to v nás a tým, že to potlačíme, problém či zranenie nevyriešime. Dnes už nie je zázrakom a ani čudáctvom či dokonca neslýchanou teóriou, že v našich životoch sa manifestuje a teda sa stáva realitou naše vnútorné nastavenie. Bez ohľadu na to ako sme k nemu prišli. A kto by nechcel aby jeho život bol oveľa príjemnejší, zdravší a hlavne slobodnejší? Keď som kedysi dávno, naozaj dávno začala s tou technikou pracovať, nebola som na ňu ešte úplne pripravená. Veľmi ťažko sa mi vyslovovalo: odpusť mi prosím - je mi to ľúto - mala som pocit, že ja za to predsa nemôžem. A odpustiť sebe? Čo je toto za blbosť. Prečo by som mala odpúšťať sebe preboha, veď konám len dobro, pomáham do bezvedomia, od samej pomoci ostatným už padám na hubu, tak čo si mám ODPUSTIŤ?
Dnes chápem, že slovo odpustiť znamená OD - PUSTIŤ. Pustiť to zo svojho života preč. Ale kedysi som sa držala hesla - odpustím, no nezabudnem. Tento vzorec z môjho života veľa vecí zrejme nepustil... Musela som dozrieť. Prejsť si skúsenosťami, s ktorými som začala pracovať inak. Už som neobviňovala život, partnera, pozrela som sa na to, čo s tým, čo mi to ukazuje a kam to smeruje. A opäť som sa mohla vrátiť k technike odpúšťania. K úžasnému hoopononku, ako mu  familiárne hovorím. Vďaka nemu riešim nielen vnútorné zranenia ale aj fyzické bolesti. Akurát som dojížďák - niektoré veci skrátka trvajú, kým rozvírený piesok dosadne... Osobne som presvedčená, že pri všetkých tých vlečkách hnoja ktoré sme si na seba nahádzali to aj istú dobu trvá, kým začneme voňať. Ak by ste chceli o odpúšťaní počuť viac, odporúčam toto moje video

Ako to funguje? 


Jednoducho. Celá táto technika je založená na slovách
Ospravedlňujem sa Ti. 
Prosím, odpusť mi. 
Milujem Ťa.
Ďakujem Ti.

 Mám vyskúšané, že fungujú aj iné varianty - koniec koncov, tento systém je rozšírený do celého sveta a existujú malé odchýlky. Osobne používam aj verziu viet: Odpusť mi prosím. Je mi to ľúto. Milujem Ťa. Ďakujem Ti. V každom prípade som momentálne presvedčená o tom, že je potrebné počúvať vlastné vnútro. Každé slovo v sebe nesie istú vibráciu, rezonuje na nejakej frekvencii. A my svojim zámerom, otvoreným srdcom tomu dodávame hybnú silu. Ak to budete hovoriť len rozumom a vnútorne nie ste ochotní tieto slová naozaj nechať frekvenčne v sebe rozplynúť, výsledok môže byť všelijaký. Otvorenosťou prijímať aj vlastné nedostatky s láskou zvyšujete šancu k vyčisteniu svojho svetelného poľa. 

Ospravedlňujem sa.

JE MI TO ĽÚTO. Táto frekvencia oslobodzuje od pocitu viny. Svojej či zdedenej. Ukazuje nám cestu bolesti k pocitom. Nemusíte nutne vedieť za čo konkrétne sa ospravedlňujete. Niekedy to môžu byť vzorce o ktorých ani neviete a ktoré vám bránia byť slobodnými. EGO nám bráni myslieť si, že by sme sa mali KOMUKOĽVEK ospravedlňovať. Ale je to silná vibrácia voči sebe samému, že sme dovolili, aby tá tona hnoja na nás spadla. Netrestajte sa za to, často sa to deje mimo naše vedomé vnímanie. Vina a trest nie sú dôležité. Dôležité je pustiť to zo seba, pustiť to od seba. 

Prosím, odpusť mi.

Odpusť mi - touto vetičkou dávame priestor na odplavenie toho čo nás bolí, trápi. Ukazujeme svoju pokoru - hlbokú a zo srdca. Žiadame sami seba o odpustenie, nechávame bolesť odísť. Vďaka tejto vete sa vo mne spustilo množstvo sĺz. Zranení a bolesti - tej, ktorú som si spôsobila sama. Nie je to o tom, že vám niekto ublíži a zraní. To vy ste dovolili, aby sa tak stalo. Nikto nemá moc nad našimi pocitmi či emóciami. Len my samotní. Tak ak najbližšie budete hovoriť - ona ma tak naštvala - opravte sa - ja som dovolila, aby som bola naštvaná. A je fajn si tieto veci odpustiť. Odpustiť sebe a aj tým ostatným. Odpustiť svojim predkom, pustiť zo svojho života kamene, ktoré sme si priviazali na nohu. 

Milujem ťa. 

Láska.  Milujeme toľko ľudí a vecí. Partnera, deti, zmrzlinu, nové auto, ale milujeme aj seba? Je dôležité naučiť sa milovať seba samého, potom vieme milovať aj iných. Bez bolesti. Milujme život. So všetkým, čo k nemu patrí. A doprajme si luxus povedať sami sebe - MILUJEM ŤA...  Povedať problému ktorý vás stretol - Milujem ťa, lebo si mi otvoril oči. To je sakra ťažké, ale silno oslobodzujúce. 

Ďakujem ti. 

Ďakujem v sebe nesie úžasnú vibráciu. Je to vyslovenie pochopenia, že sme prijali život ako je, že sme dali svoju dôveru do univerza bez podmienok. Je v tom láska, zavŕšenie, pochopenie. Ďakujeme za to, že sa môžeme učiť bez ohľadu na to, aké ťažké lekcie v živote máme. Ďakujeme sebe za to, že sme ochotní sa milovať bez podmienok, že chápeme svoju podstatu a netrestáme sa za naše chyby. Ďakujeme za to, že sme sa z nich poučili a už ich nepotrebujeme opakovať. 

Dnes ste tam, kam vás doviedli vaše myšlienky. Zajtra budete tam, kam vás vaše myšlienky dovedú. 
James Allen


Ako na to alebo čo som si pre vás pripravila

Ho´oponopono je tak jednoduché, až je ťažké uveriť, že vôbec funguje. Ale naozaj funguje. Netvrdila by som, keby som to nemala vyskúšané na sebe. Navyše je neskutočne kreatívne, lacné, použiteľné kedykoľvek, kdekoľvek a kýmkoľvek. Použitím vyššie spomínaných štyroch viet v sebe resetujeme staré nastavenia a tak môžeme svoj život žiť ľahšie. Netvrdím, že jednoduchšie, ale určite ľahšie, pokojnejšie, radostnejšie a hlavne s láskou, súcitom a pochopením. 
Nie vždy je to jednoduché a nie vždy sme ochotní pochopiť, že veci, ktoré sa nám dejú sa dejú preto, lebo nám nastavujú zrkadlo. Ktoré nie je vždy lichotivé. 

Ale poďme na postup. 

Použiť túto techniku môžete skutočne na širokospektrálne trápenia, bôle, fyzické neduhy. Osobne som to používala aj v čase istého zdravotného problému a ho´oponopono som používala v oslovení na konkrétnu časť tela. Celkom zaujímavé veci z toho nakoniec vzišli. Pretože naše telo nie je samostatné, je spojené s našimi pocitmi a emóciami. Preto sa červenáme, keď sme v rozpakoch. Napríklad. Používala som keď som s niekým mala podľa mňa konflikt, keď som mala pocit, že som nepochopená, keď som si myslela, že to tá druhá strana je "vadná". Nie je. Používam to aj dnes, keď nemám problém, keď pri nahrávke neplačem, nič ma nebolí. Ale viem, že to FUNGUJE, pretože je to ANTIVIRÁK na naše svetelné pole. Prevencia. 
Za vety - ospravedlňujem sa ti, prosím, odpusť mi, milujem ťa, ďakujem ti - si dosaďte to, čo potrebujete. Časť tela. Partnera, Kolegu. Situáciu. problém. Emóciu. Ale najviac to funguje, ak si tam dosadíte SEBA. Či už v nejakej konkrétnej situácii, s konkrétnou emóciou alebo jednoducho len tak - pri spojení sám so sebou. 
U mňa to funguje vždy tak nejak zaujímavo, že nech sa pohnem kamkoľvek, nakoniec aj tak skončím u seba. A to je správne. Je to fajn. Lebo keď odpúšťam inému, ospravedlňujem sa mu, nakoniec sa to vracia ako úrok v môj prospech. V konečnom dôsledku v sebe objavím zranenie, ktoré vzniklo zaseknutím energie niekedy v detstve alebo z minulých životov, je to v podstate jedno. A týmto spôsobom, alebo AJ týmto spôsobom môžeme účinne pracovať na tom, aby sme prúdenie energie obnovili. 

BONUS

Pripravila som pre vás dve nahrávky - dve základné verzie - hooponopono techniky. Je to opakovanie štyroch základných viet - jedna z verzií je mierne upravená pre tých, ktorí potrebujú vety naskladať trocha inak. Jedno aj druhé je funkčné a je určené na rýchlu pomoc, ak sa vám to nechce opakovať samým alebo ak potrebujeme mať k tomu nejaké to hudobné pozadie. Nahrávala som to tak, aby sa to nejako vrylo aj do toho nášho podvedomia, pretože tam je všetko uložené. 
Tieto nahrávky - videá sú zdarma a sú v podstate akousi ukážkou platených nahrávok.

Chcete aj vy patriť k tým, ktorí sa zbavujú emočnej záťaže?


Ak áno, nie je nič jednoduchšie - objednajte si jednu z nahrávok 

 KVANTOVÉ    HO´OPONOPONO  alebo MEDITÁCIU HO´OPONOPONO

a vychutnávajte si pocit práce na sebe samom.

 Ono to fakt funguje - len tomu doprajte čas, priestor, otvorenú myseľ a hlavne bezpodmienečnú lásku. 

Zázraky sa dejú, niektoré hneď, niektoré neskôr, ale dobrou správou je, že zázraky máte vo svojich rukách, vo svojom srdci. 

VY ste TVORCAMI vlastných ZÁZRAKOV.Kvantové Hooponopono

Platená verzia je len vo formáte MP3 a nie je len o štyroch základných vetách. Je tvorená afirmačne, meditačne a hlavne sú v nej vložené pasáže na pomoc pri odstraňovaní našich podmieneností. Štandardná verzia má trvanie 12 minút a ako bonus k nej obdržíte prémiovú verziu pre dojížďákov (ako ja) v trvaní 33 minút. Táto prémiová verzia verzia je opakovaním full verzie - nie vždy mi stačí 12 minút k tomu, aby sa procesy spustili. Častokrát až pri druhom alebo dokonca treťom opakovaní sa takpovediac "ľady pohnú". Ktorú budete používať vy je len a len na vás.

Meditácia Hooponopono

Táto nahrávka je tvorená solfeggio frekvenciami, ide o interaktívnu meditáciu v trvaní cca 40 minút a ako mi povedal jeden z mojich klientov, je to "ferrari" v mojich nahrávkach. Aspoň z jeho uhlu pohľadu a ja za to ďakujem. Bližšie informácie nájdete kliknutím na tlačidlo nižšie. Zároveň som pre vás pripravila aj 5 minútový úryvok - ukážku z danej meditácie zdarma. 

Základné
ho´oponopono zdarma

Vyberte si to, ktoré vám viac vyhovuje. Vyskúšajte si na sebe len štyri základné afirmácie, ktoré majú obrovskú silu. V jednoduchosti je naozaj sila. Je fajn to počúvať so slúchadlami. S nimi tvorím, tak viac menej to aj tak nastavujem. Nezabudnite, že v platenej verzii toho bude podstatne viac - čo sa viet týka. Nebude to len o základných vetách. Ale ako prvá pomoc to úplne postačí aj takto. Nech vám moja práca prinesie pokoj v duši. 

V prípade, že si ich budete chcieť stiahnuť, ponúkam aj túto možnosť. Nahrávku si stiahnete vo formáte MP3.