Nie sú karty ako karty

    Vykladacích kariet je viac druhov. Od klasického, najčastejšie používaného tarotu, cez vykladacie  - divinačné  karty. 

Vykladať môžete aj z obyčajných žolíkových kariet či mariášových, existujú knihy s návodom výkladu. Skúšala som to a je to celkom zaujímavé.

Začínala som s malými kreslenými vykladacími kartami, žolíkovými, tarotom. Ako pri všetkom, aj tu sa snažím riadiť tým, čo mi hovorí intuícia. Moje odporúčanie je si karty najskôr vyskúšať kým ich kúpite, pretože naozaj lacné nie sú. Skúste to v knižnici. Alebo si prezrite na internete obrázky danej sady - vnímajte, ako s vami "komunikujú". 

Pozrite si vyššie prezentáciu mojej zbierky kariet a na stránke YouTube Kvantovou optikou nájdete videa, kde prezentujem ukážky z niektorých druhov. 

Spomínané videá nájdete aj v tejto časti webovej stránky.

V súčasnosti je na trhu nepreberné množstvo druhov. Anjelské, meditačné, čakrové, karmické, astrologické, karty na vzťahy, na totemové zvieratá, karty delfínov, víl, archanjelov, karty múdrosti, cesty do vlastného vnútra a tak podobne. 

Výber je široký a ak chcete s kartami pracovať, dôležité je si v sebe ujasniť, čo od kariet očakávate, ako s nimi chcete pracovať a pre koho sú primárne určené. 

Osobne najradšej pracujem s tarotom a hviezdnymi kartami.  To je alfa a omega mojej zbierky kariet. Ale samozrejme mám a pracujem aj s inými druhmi - anjelské, zrkadlové, orákulá (hoci k orákulu by som priradila aj niektoré sady tarotu), karty múdrosti, karmické, astrologické, hviezdne, čakrové a iné. No je toho požehnane, čo doma mám.   A čo využívam pre seba ako aj pre svojich klientov, známych. Vždy podľa situácie a daného momentálneho naladenia.  

Karty sú ideálnym prostriedkom byť vaším sprievodcom na ceste životom. Ak si s nimi porozumiete, neopustíte ich a ani oni vás. Možno sa budú časom meniť druhy či obrázky, možno budete postupovať podľa toho, v akom období práve ste. Ale budú s vami. Moje sa ozvú, ak na nich dlhší čas nemám čas. Neviem to vysvetliť, ale je to tak.

Čo je dobré vedieť 

Či už s kartami pracujete alebo si chcete karty nechať vyložiť, mali by ste o nich vedieť pár dôležitých informácií. Najskôr chcem sama za seba povedať, že nepatrím k tým kartárkam, ktoré vám budú veštiť budúcnosť a povedia čo vás čaká a zaručene neminie. Netvrdím, že neexistujú osoby, čo majú dar jasnovidectva, prípadne z kariet "čítajú" inak... Iste existujú. U mňa ale ide o niečo iné a považujem to za UNIVERZÁLNY ZÁKON. Princíp slobodnej vôle. A termín synchronicita.

Synchronicita – mojimi slovami - je to stav, ktorý odráža a nadväzuje na to, čo sa deje tu a teraz. Ak napríklad myslíte na červené auto, tak sa vaše vnímanie „zosynchronizuje“ a vy červené auto buď uvidíte alebo nejakým spôsobom na neho natrafíte. A podobne je to v kartách. Karty reagujú – „synchronizujú“ sa na váš terajší stav, na vaše vnútorné nastavenie a preto výklad vychádza z tohto stavu. Neukazuje to, čo sa stane o rok, ale to, akým smerom to vedie TERAZ vo vašom súčasnom nastavení. Ak sa to zmení, tak sa zmení aj výklad kariet. Ak napríklad chcete vedieť či budete tehotná, karty nepovedia ÁNO alebo NIE. Aspoň ja to takto nevykladám. Vysvetlím o chvíľu prečo. Karty v danej chvíli a synchronicite vám povedia, že teraz je vhodná doba otehotnieť. Čo sa dá vyložiť aj áno, budeš tehotná. A tu prichádza druhá dôležitá vec.

Slobodná vôľa – a s ňou ruka v ruke otázka – chcem byť tehotná? Nechcem. Tak šup ho na dobrú antikoncepciu alebo vynecháme sex. Výsledok? Tehotná nebudete a môžete začať všade vykladať, ako karty nefungujú alebo kartárka stojí za figu. Ale je to zlý výklad? Zlá kartárka? Alebo len vaše nepochopenie a váš prístup vychádzajúci z nepoznania synchronicity a rešpektovania vlastnej slobodnej vôle a voľby postoja k situácii.

Ďalšia vec, pre ktorú fakt celkom nerada vykladám iným, prípadne si vyslovene VYBERÁM, komu vyložím a komu nie je - Zbavenie sa zodpovednosti.

Otázky typu – ktorého chlapa si mám vybrať? Ktorý je lepší? No nehnevajte sa na mňa – ale vy s ním budete žiť, nie ja a ani moje karty. A vyriešiť to elegantne tak, že svoju zodpovednosť šupnete na plecia kartárky je nezmysel. No uznajte. Chcete žiť s chlapom, o ktorom vám karty povedia, že v tejto chvíli je pre vás možno vhodnejší ale ako to bude o nejaký čas – to ani srnka netuší. Lebo vzťahy sú o postojoch.

Takže čo vlastne vykladám? A k čomu sú dobré karty? K pochopeniu danej situácie v danom čase. K prijatiu postoja a vlastnej zodpovednosti. Ukazujú, ktorým smerom by som sa MOHLA vybrať, ak sa tak rozhodnem. A ak nie, tak ma čaká úplne iná budúcnosť a úplne iný výklad neskôr.

Karty si vykladám vždy vtedy, ak sama neviem kam z konopí. Ak potrebujem vedieť, kam to vedie TERAZ. Ak chcem poznať, na čom mám pracovať aby sa situácia zlepšila. Takže nie čo sa stane bez môjho pričinenia, ale čím môžem prispieť JA k tomu, aby situácia bola lepšia, láskavejšia alebo aby som našla svoje vnútorné zranenia a popracovala na nich.

Tak k tomuto a ešte mnohému ďalšiemu využívam karty.

Váš život v kocke dokážem vyčítať z hviezdnych kariet. Je to výklad, ktorý je len raz za život. A ten máte súčasťou online konzultácie. Samostatne nepredajný.

Toľko asi všeobecne ku kartám a mojej práci s nimi.

Hádam vám tieto písmenká pomohli objaviť lásku a rešpekt ku kartám. Pretože či sa nám to páči alebo nie, sú skutočne mocným nástrojom pri spoznávaní samého seba. A tým pádom k tvorbe vlastnej reality.