Svoje slnečné znamenie poznáme všetci. Ale to neznamená, že už vieme, akí sme. Charakteristika toho, či Slnko máme v Baranovi, Býkovi alebo v Rybách hovorí o tom, aké je naše životné nastavenie. Ako sa prejaví naša životná energia, naše základné vlastnosti, životná úloha. Aby sa prejavila čistá energia - čisté vlastností daného znamenia, to by sme museli mať všetky planéty a body a možno aj všetky domy v jednom znamení, čo nie je možné. Takže - áno, keď som Kozorožec, tak ku mne neodmysliteľne patrí, že som ctižiadostivá, ambiciózna, tvrdohlavá ale aj v istých ohľadoch ustráchaná, menej sebavedomá. A podľa toho, KTORÁ planéta mi na moje Slniečko svieti - takzvane ťuká, potom sa vlastnosti Kozorožca miešajú s inou energiou... V každom znamení však máme aj iné planéty, ktoré preberajú vlastnosti znamenia. 
Preto som svojou životnou energiou a vyžarovaním Kozorožec, ale emočne som ako Ryba a na iných pôsobím ako Panna. Myslím ako Kozorožec, milujem a hrám sa ako Rybka a moja fantázia a intuícia je škorpiónska. Moc a transformácia je váhovská, fyzickou aktivitou som Baran... Tak a teraz si vyberte...
Popisujem preto čistú energiu znamenia, ktorá sa vašom horoskope môže prejaviť úplne inak a v inej
oblasti. Navyše nechcem na stránke mať litánie o znameniach a tak sa ich pokúsim opísať čo najstručnejšie. Na pochopenie základu to úplne postačí.

Príjemné čítanie...


Aby sme to ale mali trocha zaujímavejšie, tak pod každým popisom nájdete aj nahrávku - úryvok z knihy "Narodení v mizerný deň" od Hazel Dixon Cooper.  Tá vyznáva, že každé znamenie má svoje temné stránky a nebojí sa o nich hovoriť (písať) bez servítky a na plné ústa. Je to celkom nelichotivý popis a nemusí sa nám páčiť, ale... Ruku na srdce, naozaj si myslíme, že znamenia majú len tie krásne vlastnosti? Tak kde sa potom v ľuďoch berú tie nelichotivé? No, možno sme ich odkukali a možno sme sa len narodili v mizerný deň... V každom príde to neberte osobne, dovoľte si nadhľad a humor. 

A mimochodom, ak by vás zaujímalo, ako to NAOZAJ v tom horoskope máte a aké vlastnosti znamení vám vesmír nadelil do vienka, objednajte sa ku mne na rozbor - o nič neprídete, naopak, môžete sa zabaviť, pochopiť, uvoľniť... V informáciách je predsa sila. 

Baran

Kľúčové slová: rýchlosť, priamosť, výbušnosť, iskra, nadšenie, tvrdohlavosť.
Baran je prvým znamením horoskopu. Je to ohnivé, kardinálne a mužské znamenie. Je akýmsi bábätkom, ktorého hlavnou mantrou je JA SOM. Svet sa točí okolo neho, je nadšený, okamžite schopný ísť do akcie. nepotrebuje premýšľať, plánovať... Načo -  sú to len zbytočnosti ktoré ho zaťažujú. Baran je odvážny, pracovitý, vášnivý, energický. Trpezlivosť mu nič nehovorí. Vládne mu planéta Mars a tak je bojovný, ochotný postaviť sa do prvej línie a s pokrikom vyraziť do bitky. Keď nie je po jeho, dokáže byť neznesiteľný a ohnivo vám vynadá. Na druhý deň však už na všetko zabudol a správa sa akoby sa nič nestalo. Veľmi ho nezaujíma, či vám ublížil alebo nie.  Na strane druhej, dokáže byť ohnivým rytierom pripraveným hájiť niečiu česť. Baran je veľmi vhodný, ak potrebujete niečo rozbehnúť, naštartovať - do toho sa vrhne po hlave. Nečakajte ale, že to aj dokončí. Zvyčajne nie... Na to tu tu sú iné znamenia...  

Býk

Kľúčové slová: stálosť, tvrdohlavosť, vytrvalosť, pracovitosť, pomalosť, zmyselnosť. 
Býk je druhé znamenie, pevné, zemské a ženské. Jeho mantrou je JA MÁM. Býk je zvyčajne pokojné znamenie, ktoré má rado svoj majetok, domov, domček, záhradu, rado sa dobre naje ale aj miluje. Býk má rád všetko čo sa týka zmyslov - môže si veci ohmatať, vidieť, počuť, ale hlavne ich užívať. Nemá rád zmeny, jedine tie, na ktoré príde sám ale to trvá istý čas, preto na neho netreba tlačiť. Zo zmien býva vo všeobecnosti nervózny. Vládne mu Venuša, ktorá je pôžitkárska, ale aj žiarlivá, tvrdohlavá a občas márnivá. Na strane druhej je Býk znamením, ktorý sa vyzná v obchodovaní, dokáže narábať s peniazmi. Je to síce znamenie skôr flegmatické, ale nenechajte sa zmiasť tým, že aj on má svoj pohár trpezlivosti, ktorý keď pretečie, potom jeho hnev pocítite veľmi nepríjemne - je ako rútiaci sa parný valec dole kopcom. Inak je veľmi praktický, dôsledný a pracovitý. Pre Býka je veľmi dôležitá osobná skúsenosť a preto sa aj najviac naučí vlastnými prežitkami. 

Blíženci

Kľúčové slová: prispôsobivosť, komunikatívnosť, bystrosť, pohyblivosť, robenie viacerých vecí naraz. 
Blíženci sú znamenie premenlivé, vzdušné a mužské a k ich typickým znakom patrí zvedavosť, záujem o všetko nové, no ich vedomosti bývajú často povrchné, pretože Blíženci chcú vedieť "všetko" a tak sa venujú mnohým témam ale ničomu podrobnejšie. Sú veľmi komunikatívni, asi najviac z celého zverokruhu. Sú priateľskí, bystrí, inteligentní, majú relatívne široký prehľad, veľa aktivít, nemajú problém zvládnuť dobrú organizáciu, dokážu sa rýchlo prispôsobovať. Na strane druhej nedokážu pri jednej veci zotrvať dlho, rýchlo sa nudia, majú túžbu po dobrodružstvách, chcú intelektuálne skúmať, ale kĺžu  po povrchu. Vzhľadom k ich rýchlosti zmeniť činnosť či tému, môžu často meniť aj názory sú prelietaví a nie vždy spoľahliví. K ich typickému heslu patrí slovné spojenie JA POZNÁVAM. Ich vládcom je Merkúr, planéta komunikácie a v Blížencoch aj syntézy. Dokážu z malých vecí vymyslieť tie veľké, otázkou je, nakoľko pravdivé... 

Rak

Kľúčové slová: domov, rodina, korene, starostlivosť, vernosť, citlivosť, empatia, potreba istoty, šetrnosť. 
Rak je znamenie kardinálne, vodné a ženské. Rak je akoby matkou horoskopu. Postará sa o to, aby vám nebola zima, aby ste mali čo jesť, piť, kde bývať a kde si ľahnúť spať. Je citlivý na vaše potreby, ale precitlivený na seba, preto má svoj pancier, ktorým sa chráni. Jeho hlavným slovným spojením je JA CÍTIM. Rak je nedôverčivý a kým si vás pustí k telu, potrebuje si s vami vybudovať dôveru. Je veľmi empatický, má silný vzťah k rodine, domovu, ale j minulosti, do ktorej sa rád vracia. Rak má vždy nejaké zadné vrátka, je tak trocha nedôverčivý ale dokáže byť šetrný, pretože potrebuje pocit istoty. Vzhľadom k jeho precitlivenosti môže byť náladový, príliš opatrný, naviazaný na svoju rodinu a môže to s tou starostlivosťou až preháňať. Zároveň môže byť veľmi uzavretý  a aby prekvital, potrebuje stále cítiť lásku zo strany svojej rodiny. Nesie veľmi ťažko, ak mu jeho najbližší klamú. 

Lev

Kľúčové slová: sebavedomie, odvaha, autoritatívnosť, vodca, silné ego, narcizmus, radosť zo života, pohodlie, lenivosť. 
Lev je znamenie pevné, ohnivé a mužské. Povedala by som, že k nemu sa najviac hodí motto JA VÍŤAZÍM. Lev je kráľovské znamenie, ktoré sa o vás postará zo svojej pozície vodcu, ktoré vám ukáže, kde je vaše miesto. Lev dokáže byť priateľský, potrebuje mať pocit, že vás vedie a bez neho by ste boli stratení. Svojim spôsobom je akoby učiteľom, ale takým, ktorého nemôžete preskočiť. Lev sa prejavuje cez svoje ego, sebavedomie, húževnatosť a odvahu. Vládne mu Slnko a tak je to znamenie hravé, pozitívne naladené, vľúdne, milujúce.... Lev je rád, keď sa môže vyhrievať v lúčoch slnka, preto miluje svetlá reflektorov, byť v centre pozornosti a diania. Nesedí mu aby bol v kúte. Lev vás svojim rozprávaním dokáže zabaviť, lebo má rád, že ho hltáte pohľadom. Problém nastane, ak cez svetlo Slnka si už nedovidí na špičku nosa, začne byť výbušný, arogantný nadmieru sebavedomý a len on je ten, čo má patent na správne riešenia, rozum a vlastne celý vesmír. Jeho pýcha je niekedy vyššia ako Gerlach a jeho pohodlnosť môže hraničiť až s lenivosťou. Prečítajte si jeho modlitbu.

Panna

Kľúčové slová: praktickosť, skromnosť, učenie, kritickosť, analytickosť, puntičkárstvo. 
Panna je znamenie premenlivé, zemské a ženské. Aj jej vládne Merkúr, tak ako Blížencom, ale v tomto znamení sa Merkúr prejavuje inak - analyticky. K Panne preto sedí slovné spojenie JA ANALYZUJEM. Na jednej strane je to výborné, pretože Panna dokáže vidieť maličkosti a na rozdiel od Blížencov, ktorí z mnohých vecí tvoria celok, Panny celok rozoberajú na súčiastky. Preto vidia aj to, čo mnohým uniká. Táto mravenčia práca z nich robí pracovitých ľudí, ale pozor, často sú tak upracované preto, že sú veľmi zamerané na maličkosti a nevedia si zorganizovať svoj čas. V tom najlepšom možnom zmysle sú dôkladné, systematické, detailistky, čo majú radi poriadok. Na strane druhej sa často motajú v maličkostiach, sú kritické na úkor citov, pretože sa spoliehajú na svoj rozum a logiku. Ich puntičkárstvo môže privádzať do šialenstva nielen kolegov ale aj rodinu, pretože paradoxne Panny majú poriadok v drobnostiach ale v celku sa stratili a je to riadny chaos. Skrátka pre stromy nevidia les. Navyše sú Panny veľmi ustrašené, najmenej sebavedomé a radšej splynú s davom. Ak však potrebujete poznať názor na to, čo ste vytvorili, Panny vám to hneď logicky  a s láskou skritizujú. 

Váhy

Kľúčové slová: rovnováha, spravodlivosť, harmónia, váhavosť, ovplyvniteľnosť, spoločenskosť.
Váhy sú znamenie kardinálne, vzdušné a mužské. Sú diplomatické, nemajú radi konflikt a skôr pôsobia ako mediátor než agresor. Ich mottom je HARMONIZUJEM. Sú priateľské, majú radi spoločnosť a spoločnosť má rada ich. Vnášajú do sveta harmóniu, lásku, estetiku, nakoľko im vládne Venuša, ktorá vo Váhach, na rozdiel od Býka, prináša umelecké cítenie, nežnosť a krásu. Váhy sú ambiciózne, ale za svojim cieľom nejdú priamo ako napríklad Baran alebo Lev, ale skôr okľukou. Dokážu byť veľmi váhavé a preto aj ľahko ovplyvniteľné. Nie vždy je pre nich ľahké jasne sa vyjadriť, mať svoj jednoznačný názor alebo smer. Často svoje rozhodnutia odkladajú a k svojmu životu potrebujú milujúceho partnera. Sú obdivovateľmi umeleckých galérií, všetkého krásneho a milujú večierky. Hádky medzi blízkymi znášajú veľmi ťažko. 

Škorpión

Kľúčové slová: tajomnosť, hĺbka, transformácia, čierno-biele videnie, spoľahlivosť, pomstychtivosť, pamätlivosť, húževnatosť. 
Škorpión je znamenie pevné, vodné a ženské. Je to veľmi tajuplné znamenie, ktoré je húževnaté, vidí pod povrch vecí a preto často môže mať videnie, že svet je buď dobrý alebo zlý, nič medzitým.  Škorpiónom vládne Pluto a to je v mytológii vládcom podsvetia. Škorpióny akoby stáli jedno nohou tam dole a druhou tu hore, preto to čiernobiele videnie.  Na strane druhej je to znamenie, ktoré je veľmi vášnivé, vidí do druhých, no k sebe si pustí málokoho. Je veľmi hrdé a tak ako škorpión je asi jediné zviera, ktoré sa radšej samo zabije, než by vám túto možnosť doprialo, tak aj ľudský Škorpión dokáže byť veľmi pamätlivý, pomstychtivý a dokáže bodnúť tam, kde to nečakáte. V jeho repertoári nájdeme silnú sexualitu, moc, manipuláciu, žiarlivosť, ale aj úžasne silný korienok. Možno vám neukážu svoje emócie, ale to neznamená, že si k nim môžete dovoľovať. Ich pohár trpezlivosti po pretečení ukáže, akými silnými jedovatými zbraňami disponujú. Veľmi ťažko odpúšťajú krivdy či už reálne alebo len nimi vnímané.  Fascinuje ich všetko tajomné, tabuizované. Ak idú do hĺbky, tak až na kosť. Dokážu sa však aj z toho najhoršieho dostať cez hlbokú vnútornú transformáciu. K nim by sme mohli priradiť slovo TÚŽIM. Aj keď to možno nie je vidieť ich vnútorný svet je silne emočný. 

Strelec

Kľúčové slová:  pozitivita, humor, duchovnosť, optimizmus, nadšenie, učenie, cestovanie, filozofia, priamosť, otvorenosť.
Strelec je znamenie premenlivé, ohnivé a mužské. Strelec je vtipný, veselý, hravý, schopný vrhnúť sa do akejkoľvek situácie ak má pocit, že bude sranda. Je priateľský, zaujíma sa o filozofiu, učenie a ide hlbšie než jeho protipól Blíženec. Nemusí nutne vedieť niečo o všetkom, stačí mu vedieť o niečom viac. Priťahujú ho témy ako duchovno, spravodlivosť, kultúra sveta. Preto rád cestuje, filozofuje a tým prináša témy na terajšie alebo budúce normy. Vládne mu Jupiter, takže je otvorený, priamy, niekedy až príliš. Strelec si nie vždy uvedomí, že jeho priamosť vám môže ublížiť. Ale zas  sa môžete spoľahnúť, že vám povie pravdu, čo si naozaj myslí. Trpí syndrómom predbiehajúcich sa úst, čo znamená, že skôr niečo povie než si to premyslí, je teda celkom unáhlený, horkokrvný, neposedný a prináša mu to horúce a trápne chvíľky. Na strane druhej je chápavý a preto k nemu patrí slovo CHÁPEM. Rád cestuje, objavuje nové krajiny, iné smery myslenia, náboženstvá. Miluje dobrodružstvo, jeho duša lieta. Býva ale aj naivný, a jeho rýchlosť mu často zmení smer cesty skôr než vôbec dôjde do cieľa. Preto môže byť aj nepraktický, idealistický a realita mu občas môže unikať. 

Kozorožec

Kľúčové slová: praktickosť, stáť pevne nohami na zemi, realistickosť, chlad, cieľavedomosť, výkonnosť, trpezlivosť, tvrdohlavosť. 
Kozorožec je znamenie kardinálne, zemské a ženské. Stojí všetkými nohami na zemi a je opatrný pri svojom postupe. Trpezlivo zváži každý nasledujúci krok, pretože vie, že od toho závisí jeho život. Neponáhľa sa, vie, že svoju húževnatosťou a výkonom sa dostane do cieľa - teda na vrchol. Lebo to je jeho cieľ, dosiahnuť nejakú métu. Je to ambiciózne znamenie, ktoré rado organizuje, vidí svet z výšky a chce mať svoju pozíciu na vrchných priečkach spoločnosti. Je vážny, seriózny, zameraný na cieľ - často na vylepšovanie štruktúr, stavanie hraníc, zákonov, poriadku. Kozorožec z chaosu vytvára jasnú štruktúru. Ak potrebujete niečo vylepšiť a dotiahnuť do konca, zavolajte si Kozorožca. Ale pozor, ani sa nenazdáte a odrazu budete za jeho chrbtom. Napriek jeho opatrnosti a vnímanej pomalosti môže byť celkom rýchly. Ono sa to nezdá, ale Kozorožec je v svojej duši citlivý, nie vždy si istý, pochybovačný o iných ale aj sám o sebe. Navyše má ostrý zmysel pre humor, čo nie každý hneď poberie na prvú. Preto je toto znamenie často uzavreté, neprístupné, chladné, Kozorožec sa nerád prispôsobuje druhým, dokáže byť neskutočne tvrdohlavý, dovolím si povedať, že niekedy viac ako Baran alebo Býk. Svoje vlastnosti, silu, zodpovednosť a výkonnosť používa k tomu, aby dosiahol to čo chce a tak by ho mohlo vystihovať slovo POUŽÍVAM. Vládne mu planéta Saturn. 

Vodnár

Kľúčové slová: priateľskosť, sloboda, originalita, tolerancia, šedá eminencia. 
Vodnár je znamenie pevné, vzdušné a mužské. Vládne mu planéta Urán, ktorá mu dáva slobodomyseľnosť, originalitu, rebéliu. Vodnár je priateľský a jeho myslenie je zamerané na celok. Skôr mu ide o všeobecnú lásku ako lásku len k jednej osobe. Nemá rád hranice, nechce splývať s davom a dokáže pre to ísť až do útoku, agresie alebo rebélie. Má však rád spoločnosť, je komunikatívny, idealistický a svoje predstavy šíri do priestoru. Nemá rád stereotypy a je za všetky zmeny ak budú prospešné pre celok, ale nesmú sa dotýkať jeho, ak to sám nechce. Je príliš citlivý na myšlienku o svojej osobnej slobode, priestore a neznáša ak mu do toho ktokoľvek hovorí. To mu však nebráni kecať do života iným. U Vodnára nie je netypické, že má rád všetko netradičné, nové, založené aj na technologických vymoženostiach. Pokojne na seba oblečie kadečo, len ak bude vyzerať inak než ostatní a vynikne. Rád vlastní technologické novinky, zaujíma sa o zlepšovanie sveta cez rôzne vychytávky a najmodernejšie poznatky. Jeho heslom je VIEM a za svoju pomyslenú slobodu dokáže ísť až nezdravo a stáva sa z neho podráždený bojovník, provokatér a rebelant len pre pocit rebélie. Vo vzťahoch či u partnerských alebo pracovných vyznáva toleranciu. 

Ryby

Kľúčové slová: empatia, citlivosť, obetavosť, intuícia, fantázia, nereálnosť, závislosť. 
Ryby sú znamenie premenlivé, vodné a ženské. Je to posledné znamenie zverokruhu a tak akoby sa tam našlo všetko. Ich heslom je prispôsobivosť. Ryby sú romantické znamenie, citlivé, chápavé, intuitívne, silno naladené na druhých až natoľko, že svoje potreby podriadia potrebám tých druhých, preto môžu byť často zneužívané, nešťastné. Svet môžu vnímať dosť nerealisticky, cez ružové okuliare a  najskôr im ublížite. Ich vnútorný svet je bohatý na emócie, empatiu, Ryby rady snívajú, lietajú v oblakoch a keď ich realita tvrdo zasiahne, majú sklon to zaháňať rôznymi závislosťami - alkohol, drogy, partner, deti, láska, vysnívaný romantický vzťah. Ak trpíte, Rybka bude trpieť s vami. Sú vysoko duchovné, najviac naladené na intuitívne vnímanie duchovnosti (na rozdiel od Vodnára, ktorý skrátka VIE). Pre svoju citlivosť môžu byť plaché, uzavreté, môžu pôsobiť krehko, alebo že nevedia, kde je sever. Nenechajte sa ale zmiasť. Ryby nie sú vždy len nežné zlaté rybičky, dokážu byť aj dravými piraňami. Vo všeobecnosti sú ale dôverčivé a je ich ľahké zneužiť, oklamať. Ich snaha pomáhať každému kto trpí ich môže vyčerpať a nemusia mať vždy dosť energie a potom pôsobia nespoľahlivo. Ak sa však rozhodnú byť piraňe, tak dokážu byť rýchle, nepriateľské, útočné a bezbrehé ako aj nepolapiteľné. Rybám vládne Neptún, planéta, ktorá tomuto znameniu prepožičiava nežnosť ale aj zahmlenosť.