Ste pozemský anjel? 

Na svete je mnoho ľudí, ktorí sa správajú akoby boli anjelmi. Pomáhajú nám a z nejakého dôvodu sa v našom živote objavili. Hovorievam im ľudskí anjeli. 
Kedysi dávno mi jedna kámoška doporučila knihu od Doreen Virtue, Ph.D. – Pozemskí anjeli. Trvalo dlhší čas, kým som sa k nej dostala. Je to malá útla knižočka plná zaujímavého čítania. Ako sama autorka v úvode priznáva, mnohí ju nepochopia, no tí, ktorým je určená budú za ňu vďační. 
Kniha hovorí o tom, že na našej krásnej planéte Zem spolu s ľudskými dušami žijú aj duše pozemských anjelov. Trocha to zjednodušujem, ale v princípe je to tak. Doreen ich rozdelila po dlhšom skúmaní a skúsenostiach do niekoľkých kategórii:
- vtelení anjeli,
- vtelené elementárne bytosti,
- vtelené vesmírne bytosti,
- nové duše,
- vtelení zasvätenci.

Dočítate sa tam, ako sa ktorá kategória od ktorej líši, čím sa naopak vyznačuje a prečo sú niektoré ľudské reakcie také, aké sú. Navyše Doreen ponúka jednoduchý test, podľa ktorého sa viete zaradiť do určitej skupiny. Ten vám ponúknem tiež. Najskôr som si myslela, že to bude nejaká hlúposť, že všetci ľudia na Zemi predsa nemôžu byť pozemskými anjelmi. A prax potvrdila, že je to tak. Nie každý je pozemský anjel, Zem je plná ľudí s krásnou ľudskou dušou. Jej úlohou je prežiť jeden nádherný život. Úlohou pozemských anjelov je ľuďom pomáhať, byť ľuďmi a prežívať spolu s nimi tú divočinu emócii a pomôcť šíriť svetlo lásky.
Odporúčam knihu prečítať, na upútavku si dovolím odcitovať niekoľko úsekov z knihy Pozemskí anjeli:

„Pripadáte si iní ako ostatní? Máte pocit, akoby ste tu ani nepatrili? Akoby vás tu zabudli vaši druhovia z inej planéty a vy si hovoríte, kedy sa po vás konečne vrátia? Ak áno, tak ste možno pozemským anjelom. Ak máte túžbu a nadanie liečiť druhých a učiť ich, pomáhať im a pritom máte problémy vysporiadať sa s materiálnym spôsobom života a jeho požiadavkami, trpíte v problematických vzťahoch, máte problémy s nadváhou, potom je viac než možné, že ste pozemským anjelom. Ak ste navyše ešte prehnane citliví a odmietate násilie v akejkoľvek forme, taj je to dokonca viac než pravdepodobné!
Duša pozemského anjela nemá rovnaký pôvod ako duša obyčajného človeka a to napriek tomu, že všetky duše vznikli z božskej Jednoty.“

„Avšak nie každý človek je pozemským anjelom. Boh pre toto poslanie na Zemi povolal tie najžiarivejšie a najsilnejšie duše, aby pomohli prechodu ľudstva do nového veku, ktorý bude naplnený v mene Zmierenia. Ľudia, ktorí nie sú vtelenými anjelmi, žijú svoj život pre uspokojenie svojich vlastných potrieb, túžob a prianí. Môže sa zdať, že im je vedomie vyšších súvislostí odopreté, alebo že dokonca z vlastnej vôle nežijú duchovným životom. Avšak aj títo ľudia sú bytosti, v ktorých horí plamienok Božského svetla. Ich životy sú však zasvätené ľudským, čisto pozemským záujmom.“

O autorke Dooren Virtue, Ph.D.
Je to duchovne zameraná psychoterapeutka spolupracujúca s ríšami anjelov, archanjelov a víl. Po celom svete prednáša a vedie kurzy Anjelskej terapie.
Viac o nej na stránke www.angeltherapy.com

Otestujte sa

Akým pozemským anjelom ste? 

Ste krásnou ľudskou dušou alebo vo vás drieme niektorý druh pozemského anjela? Nie je nič jednoduchšie ako to zistiť. Spravte si test.